Duyguları Lezzeti Umudu Doğayı Sosyalliği KOVA’la!

NE BU KOVA?

Kova: (1) Genellikle çıtır lezzetleri taşımaya ve sosyalleştirmeye yarayan geri dönüşümlü ve biyobozunur kap.
Kova’yı standart bir şekilde böyle tanımlayabilirdik, ancak Kova sıradan lezzetlerin ötesinde farklı tatların en başarılı kombinasyonlarını sizinle buluşturan bunu yaparken de sizinle mutluluğu, yeni lezzetleri, umudu, doğayı ve sosyalliği kovalayan fast food anlayışına yeni bir soluk getirecek yepyeni bir lezzet deneyimidir.

HİKAYEMİZ?

Hikayemiz en büyük tutkumuz olan yeni lezzetlerin peşinden koşarken “Bir Kova’ya ne kadar lezzet sığabilir?” sorusuyla başladı. Türkiye’deki fast food kültürünü değiştirmek ve daha sağlıklı bir hale getirmek için çıtır çıtır lezzetleri onlara en iyi şekilde eşlik edeceğini düşündüğümüz tatlarla birleştirip sizin için Kova’ladık. Tekdüzelikten sıkılan herkesi biraraya getirecek zengin seçeneklerle sosyalliği kovalayıp sizlere ulaştık. Bu süreçte herkes için ortak bir mutluluk sebebi yaratmak en büyük motivasyonumuz oldu.
Yeni tatları keşfetmeye olan tutkumuzla başlayan hikayemiz sizinle paylaştıkça anlam kazandı ve hedeflerimiz de gün geçtikçe büyüdü. Doğada bizimle bulunan diğer canlıların da mutluluğu kovalayabilmesi için Ege Hayvan Hakları Derneği iş birliği doğrultusunda sizden kalan salata haricindeki tüm gıda maddelerini doğrudan Ege Hayvan Hakları Derneği’ne bağışlamaya karar verdik. Sosyal farkındalığı arttırmak ve doğayı korumak adına da doğa dostu biyobozunur ve geri dönüşümlü araç gereçler kullanarak çevremizi de korumayı hedefledik.
Bir Kova’ya sığabilecek maksimum lezzeti formüle edersek; çıtır tatların maksimum lezzet değeriyle doğru eşlikçilerin maksimum lezzet değerinin çarpımı şeklinde hesaplayabilirsiniz. Yine de bize sorarsanız Kova’yı sosyal ortamında deneyimlemelisiniz. Hikayemizin devamını en iyi şekilde getirebilmek için siz de bizimle Kova’lamaya devam edin.

Duyguları KOVA’lar

Duygular temelinde sadece birtakım kimyasal formülden ibaret olsalar da hayatlarımızdaki karşılıkları çok daha güçlü değil mi? Çoğu zaman duygularımızla hareket ediyor özellikle de mutluluğun ve tutkularımızın peşinden koşmak için güçlü bir istek duyuyoruz. İşte Kova ilhamını tam da buradan alıyor! Biz kendi tutkumuzun peşinden gittik ve sizlere kovalamaya değer şeyler vaat etmek amacı ile yola çıktık. (Hadi! Sen de tutkunu kovala!)

Lezzeti KOVA’lar

Bizi en çok mutlu eden şey yani tutkumuz ise; yeni tatlar keşfetmek ve bu keşfi tıpkı bizim gibi yeni tatların arayışında olan başka insanlarla da paylaşmak. ‘’Bu da olur mu?’’ diyeceğiniz tatları, ‘’Bunlar bir harika olmuş!’’ demeniz için çalışıyor, yeni keşifler kovalıyoruz.

Umudu KOVA’lar

Duygularını kovalamaya başlamadan önce kişilerin ilk olarak temel gereksinimlerini karşılayabiliyor olmalarının gerektiğinin de elbette farkındayız. Fakat bazı anlarda ihtiyacımızdan fazlasına sahip olduğumuz durumlar olabiliyor. Böyle anlarda da sahip olduklarımızı, diğer canlılarla paylaşmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Sizden kalan salata haricindeki tüm gıda maddelerini doğrudan Ege Hayvan Hakları Derneği’ne bağışlıyoruz. Dostlarımız için umudu sizinle birlikte kovalıyoruz.

Doğayı KOVA’lar

Bu kadar fazla şeyi kovalarken mutfağımızı biraz dağıtıyor olabiliriz :) Fakat; bu dağınıklığın doğayı etkilememesi için gayret gösteriyor; çevreyi kirletmeyecek doğa dostu biyobozunur ve geri dönüşümlü araç gereçler kullanarak, sosyal farkındalık yaratmayı da hedefliyoruz.

Sosyalliği KOVA’lar

Özetlemek gerekirse; ‘’İyi yemek sosyal ortamda olur’’ anlayışıyla toplumun değerlerini hedef alıp, kapımızdan içeri giren herkese bu bilinci aşılamaya çalışmak gayesindeyiz. Bu nedenle Kova, iyi bir yemeğin size hissettirdiği ‘’mutluluk’’ gibi güçlü duyguları kovalarken bir yandan da ‘’sosyalliği’’ kovalar. Herkes için ve her şey için ortak bir buluşma noktasıdır!

Bizi Sosyal Medyada da Kova'layın